Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) 28. Dönem Zonguldak Milletvekili aday adayı olan Ömer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptığı balkon konuşmasını yerinde takip etti.

AK Parti’den 28. Dönem Zonguldak Milletvekili aday adayı olan Kdz. Ereğlili genç siyasetçi ve iş insanı Ömer Yazıcıoğlu; adaylar arasında yer alamamasına rağmen, gerek 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde gerekse ikinci tur sonucunda belli olan Cumhurbaşkanı seçiminde üstün çaba ortaya koydu.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri ile ikinci tura kalan Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde gerek partisinin Zonguldak genelindeki programlarına katılarak, gerek bire bir çalışarak, gerekse sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin çalışmalarını kamuoyu ile paylaşarak büyük bir gayret ve özveri ortaya koyan Ömer Yazıcıoğlu; ikinci tur seçiminde kızı Asel Mina ile birlikte oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya gitti.

Geride bıraktığımız Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminin ardından ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde balkon konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, alanı dolduran vatandaşlara ve televizyon kanalları aracılığıyla tüm dünyaya yaptığı konuşmayı yerinde takip eden Yazıcıoğlu; Erdoğan’ın konuşması öncesinde başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik olmak üzere partisinin üst düzey yetkilileri ile görüşmeler yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasında ülkemize ve tüm dünyaya verdiği mesajları partisinin üst düzey yetkilileri, ülkenin dört bir tarafından Külliyeye gelen Milletvekilleri, İl, İlçe ve Belde Başkanları, parti yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ile alanı dolduran yüzbinlerce vatandaşla birlikte yerinde takip etmenin kendisi için büyük bir gurur ve onur olduğunu ifade eden Ömer Yazıcıoğlu; “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, milletimizin takdirleriyle yeniden Cumhurbaşkanı seçildi ve O’nun liderliğinde Türkiye Yüzyılı başlamış oldu. Türkiye, kararını verdi. Her zaman dediğimiz gibi kimse kaybetmedi, Türkiye kazandı. Ülke olarak gerek savunma sanayinde gerek iç ve dışişlerinde, eğitimde, sağlıkta, tarımda, sporda gerekse turizmde, sosyal hizmetlerde, çevre ve şehircilikte, enerjide, ticarette ve ulaştırmada ortaya koyduğumuz yatırım ve çalışmalar önümüzdeki süreçte de artarak devam edecektir.

Bu vesileyle; Türkiye Yüzyılının Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve 28. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapacak olan Milletvekillerimizi tebrik ediyor, üstün başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Yasin Ören