400 MİLYON TL BEDELLE YAPILACAK YARIN KALAN HASTENE İNŞAATI 400 GÜNDE TAMAMLAMIYOR. 400 MİLYON TL BEDELLE YAPILACAK YARIN KALAN HASTENE İNŞAATI 400 GÜNDE TAMAMLAMIYOR.

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Altan Güngör, düzenlediği ilk basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı.
Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Faruk Yolaç ve Teşkilat Başkanı Uğur Uyan ile birlikte parti binasında basın toplantısı yapan İlçe Başkanı Av. Altan Güngör, devam eden ve planlanan projelerle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
Yeni oluşturulan ilçe yönetim kurulunun görev dağılımını da açıklayan Güngör, hedeflerinin de Alaplı'yı AK Parti belediyeciliğiyle buluşturmak olduğunu kaydetti.
Göreve geldikleri günden itibaren hiçbir vakti boşa geçirmediklerini anlatan Güngör, “ Sağolsun, bizden önce bu görevi layıkıyla yaparak üst seviyelere taşımış gerek önceki dönem ilçe başkanımız Yaşar Karacan ve yönetimiyle gerek ondan önceki ilçe başkanlarımızın getirdiği bayrağı onlardan teslim almanın şerefiyle hareket ediyoruz.” Dedi.
YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI
Yönetim Kurulunda görev dağılımını tamamladıklarını aktaran Güngör, görev dağılımını şu şekilde açıkladı :
Siyasî ve Hukuki İşler Başkanı Faruk Yolaç, Teşkilat Başkanı Uğur Uyan, Seçim İşleri Başkanı Özdemir Arslan, Tanıtım ve Medya Başkanı Emrullah Sezgin, Sosyal Politikalar Başkanı Hatice Erçal, Yerel Yönetimler Başkanı Fatih Kaya, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Demircan, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Emine Sezer, Mali ve İdari İşler Başkanı Şükrü Akman, Sekreterlik Başkanı İrem Karakaya Çam,
Devam eden ve planlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve çeşitli temaslarda bulunduklarını ifade eden Güngör, şunları kaydetti:
“Sağolsunlar önceki dönem başkanlarımızın da büyük bir özveri ve gayretiyle getirdiği çalışmalar ve bizim de arada bir boşluk oluşturmadan devam ettiğimiz çalışmalar hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.
Bayrağı daha üst seviyeye taşıyarak çok daha iyi hizmetleri Alaplı’ya kazandıracağımızın sözünü buradan vermek istiyorum. Bu noktada Alaplı halkı müsterih olsun.
YENİ DEVLET HASTANESİ İNŞAATI
Değerli milletvekillerimiz, il başkanımız ve bizden önceki değerli büyüklerimizin katkılarıyla bu aşamaya kadar getirdiği devlet hastanesi sorunumuz bitme aşamasına geldi. Pandemiden kaynaklanan sıkıntılar yaşanmamış olsaydı hastane bugüne kadar biter, sağlık hizmetlerinden faydalanmış olurduk. Hastane inşaatının devamı için ihale yapıldı, müteahhit firma ile sözleşme yapıldı. En kısa zamanda yer teslimi yapılıp, inşaat faaliyetleri yeniden başlayacak.
BARAJ PROJESİ
Ikibinli yılların başında kazma kürekle başlayan gölet projesi 2010’lu yıllarda baraj projesine dönüştürülmüş 2016 yılında ihalesi yapılmıştır.
Bu devasa proje şehir merkezi de dahil Alaplı’nin şu sorunlarını çözeceği gibi Ereğli’nin ilgili köylerinin de şu sorununu çözecek çok önemli büyük bir yatırım. Dolayısıyla inşaatı külfetli, meşakatli ve zaman alan bir proje. O günlerden beri hiç durmayan baraj inşaatı artık tamamlanma aşamasında. İnşaatın yüzde 85’i tamamlandı. Bunun devamında arıtma projesi ve isale hattı yapımı var. Proje tamamlandığında Alaplı ‘nin 50 hatta 100 yıl sorunu olmayacak.
DERE AĞZINA ÇİFT TARAFLI MENDİREK
Dere ağzının denizle birleştiği noktadaki mendirekler Alaplı’nin şu ve sel baskınlarından kurtulmasının en önemli unsuru. Bu konudan sürecin hızlandırılması için milletvekillerimizin öncülüğünde ilgili bakanliklarla görüşmeler yaptık. Dere ağzında 223 metre sol mendirek, 225 metre sağ mendirek yapılması için önümüzdeki yıl çalışmalar başlayacak.
DERE ISLAHI
Dere ıslahıyla ilgili önceki dönemden yürütülen çalışmaları biz tekrar gözden geçirdik. Şehir merkezinden Gümeli'ye kadar eksiklerin giderilmesi noktasında da gerekli çalışmalar yapılacak. Çatak köprüsü de önümüzdeki kış ayında ulaşıma açılmış olacak. Şehir merkezindeki köprünün yeniden yapımı için de ilgili bakanlığa talepte bulunduk.
AHMET ZEKİ İ.Ö.O BİNASI
Önceki dönem yöneticilerimizin de gayretleriyle ilçemizde ikili eğitim neredeyse yok. 21 kasım tarihinde Ahmet Zeki okulunun da ihalesi yapılacak. Bu okulun da yapılmasıyla ilçemizde ikili eğitim kalmayacak.
KÜLTÜR MERKEZİ
İlçemizde en önemli yatırımlardan biri kültür merkezi. Yıkılan Ahmet Zeki İlköğretim okulunun bulunduğu alana kültür merkezi yapımı planımız var. Zemin etüdü çalışmalarının da tamamlanmasıyla kültür merkezi çalışmaları da başlayacak ve ilçemizin en önemli eksiğini gidermiş olacağız. Bu bizim için çok önemli bir proje ve yakından takip ediyoruz. Kışa sürede bu hizmeti halkımızla buluşturacağız.
İLÇEYE AÇIK CEZAEVİ
Mollabey köyü sağlık ocağının üst tarafına cezaevi yapılacak. Açık cezaevi olarak planlanmış olan projeyle ilgili yer tahsis işleri tamamlandı. İnşallah 2024 yılından itibaren inşaatına başlanmış olacak.
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI
Emniyet müdürlüğü binası ilçemizin önemli ihtiyaçlarından biri. İhale işlemleri tamamlandı. Projesinde küçük bir revizyon yapıldı. Inşallah en kısa sürede inşaatına başlanıp Emniyet Müdürlüğümüzün hizmetine sunulacak.
BALIKÇI BARINAĞI
İlçemize ekonomik olarak büyük bir girdi sağlayan Balıkçı Barınağı dip kumlanması sorununu tekrar ilgili bakanlıklara ilettik. Ek bir mahfuz yapılarak bu sorunun da çözümü sağlanacak.
ALAPLI ŞEHİR STADI
Şehir Stadının BAL ligindeki maçlarımızın burada oynanmasına engel olmayan eksiklerini de giderek, kendi evimizde maçın oynanmasını sağladık. İhtiyaç duyulduğunu tespit ederek, ılave tribün talebinde bulunduk, bununla ilgili yazışmaları da yaptık. Stadımızın şehrimize yakışır hale getirilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunun sa yakından takipçisi olacağız.
100 KONUTLUK TOKİ PROJESİ
Değerli büyüklerimizin katkılarıyla ilçemizde 100 konutluk TOKİ projesiyle ilgili çalışmalara da başlandı. Yer tahsisi çalışmalarının tamamlanmasının ardından inşallah çalışmalara da başlanacak.
“GÜMELI'DE TURİZME ÖZEL EHEMMİYET VERECEĞİZ"
Gümeli beldesindeki tarihi ağaçların ve bu bölgenin turizme kazandırılmasına özel bir ehemmiyet vereceğiz. Bu konuda da çalışmalara başladık.
“İLÇEMİZİ AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİYLE BULUŞTURACAĞIZ"
Alaplı ile ilgili hedeflerimiz büyük. Üst seviyelerdeki çıtayı çok daha üst seviyelere çıkarmaya çalışıyoruz. Alaplı’mızın geleceğini değiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yerel seçimlerde halkımızın teveccühüyle göstereceğimiz başarıyla ilçemizdeki belediye hizmetlerini çok daha üst seviyelere taşıyacağız. Bunun için ilk hedefimiz Alaplı Belediye seçimlerini kazanmak. Bu konuda zerre kadar şüphemiz yok. İnşallah 31 Mart’’ta Alaplı Belediyesini AK Parti belediyeciliğiyle buluşturacağız. Bizim için asıl büyük çalışmalar ondan sonra başlayacak. 31 Mart’tan sonra Alaplı’’nın çehresini değiştireceğiz, dünden bugüne gelemediği noktaya ulaştıracağız. Asli hedefimiz bu.

Editör: Yasin Ören