Türkiye’nin en büyük demir, çelik metal ürünleri fuarına BTE Makine ve kardeş kuruluşu damga vurdu.

BTE MAKİNA BÜYÜK OYUNCULARLA BİRARADA…

İstanbul’da 4 gün sürecek olan ve yüzlerce katılımcısı ile dünyanın en iyi demir çelik ürünlerinin sergilendiği 5. Uluslararası Demir, Çelik, Metal Ürünleri Üretim teknolojilerinin sergilendiği fuarda BTE Makine en büyük yatırımcılar ile bir araya geldi.

KENDİ EKİPMANI VE ARAÇ FİLOSU İLE KATILDI.

Ekonomik olarak devasa büyüklüğe sahip sektörün en önemli oyuncularının buluştuğu fuara, Kdz.Ereğli’den katılan BTE Makine Sahibi Erdal Akbaba, Türkiye’de demir çelik ve boru profil gelişiminde atılan adımların gurur verici olduğunu söyledi. Gelecek yıllarda daha güzel, yerlilik oranı daha yüksek ürünler ile büyümeye devam edeceğine inandığını vurgulayan Akbaba, bu fuara kendi ürettiği makinalar ile gelmenin heyecanını dile getirdi.

MAKİNA SEKTÖRÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Demir ve çelik sektöründe Alaplı ve Ereğli’li usta ve işadamlarının birikim fazla olduğuna işaret eden Akbaba, "Büyük firmalarla rekabet edebilir bir noktaya geldik. Bugün Türkiye’nin en büyük fuarlarından birine katılıyoruz. Sektöründe dünya devleri ile bir aradayız. Önümüzdeki dönemde boru profil sektörüne yön vermeye ve ülkemizi kazandırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Yasin Ören