Alaplı’da Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz’’ projesi kapsamında Alaplı Halk Eğitim Merkezi tarafından Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi.

Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi çok amaçlı salonunda düzenlenen ve Şef Müzik Öğretmeni Andaç Özçetin önderliğinde Alaplı Halk Eğitim korosunun seslendirdiği birbirinden güzel Türk Sanat Müziği konseri coşkuyla ve yoğun ilgi ile izlendi.

Konserde Alaplo Halk Eğitim korosunun seslendirdiği değerli Türk Sanat Müziği eserleri izleyicilerden de tam not aldı. Uzun zamandan beri Türk Sanat Müziği eserlerine hasret kalan Alaplı’daki sanat severler muhteşem bir akşam yaşadı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Türk Sanat Müziği Korosunun değerli üyelerine, Şef Andaç Özçetin’e ve konseri izlemeye gelenlere teşekkür ederek, “Milli Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘’Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz’’projesi kapsamında Alaplı İlçemizde düzenlenen konserimiz coşkuyla izlendi. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

Editör: Yasin Ören