Cumhuriyetimizin 100. Yılında Alaplı'da Yaşam ve Kentsel Bellek Fotoğraf Yarışması düzenleneceği bildirildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu ve Alaplı Kent Konseyi Başkanlığı İşbirliğiyle düzenlenecek yarışma Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Alaplı’da yaşam ve kentsel bellek” başlıklı ödüllü fotoğraf yarışmasına başvuralar başladı.

Alaplı ilçe sınırları içerisinde çekilmiş tüm fotoğraflar yarışmanın konusu kapsamında yer alırken, Alaplı şehir yaşamını simgeleyebilecek, Alaplı kentinin yaşam kültürünü yansıtabilecek fotoğrafların yer alacağı yarışmada,  Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Alaplı’da kurumlar arası işbirliğiyle üretilmiş bir proje olduğuna dikkat çekildi.

Yarışma Alaplı’nın tarihini, doğasını, kültürünü, örf ve ananelerini, kent yaşamını ve ekonomik faaliyetlerini fotoğraflara yansıtabilmek amacını hedeflenirken yarışmaya son katılım tarihi 18 Ekim 2023 Saat:17.00 olarak açıkladı. Yarışmaya dahil olmaya haz kazanan fotoğraflar seçici kurul tarafından 19 Ekim ile 20 Ekim tarihinde değerlendirerek dereceye giren öğrencilere 25 Ekim tarihinde okulda düzenlenecek etkinlikle ödülleri verilecek.

Editör: Yasin Ören