Ankara'nın Beypazarı ilçesine atanan Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, onuruna verilen yemekli programda duygulu bir konuşma yaparak ilçeye veda etti.

Alaplı Kale Park tesislerinde verilen veda yemeğinde konuşan Yılmaz, 4 yıl görev yaptığı ilçeye en iyi hizmeti vermek için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirterek, Alaplı'dan huzurla ayrıldığını ifade etti.

Zaman zaman duygulanan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ben görev yaptığım her yerde hem hizmet aşkıyla, hem de bir şeyler yapabilmek için çalıştım. Biraz sert ve soğuk mizaçlı görünebilirim ama içim çok duygusaldır. Duygusal yönüm çok güçlüdür. Alaplı'mız da benim için ayrı yeri olan bir ilçe. 17 yıllık meslek hayatımın en verimli dönemlerinden birini Alaplı'da geçirmiş oldum. İnşallah Alaplı halkının gönlünde yer edinmişim ve takdirini kazanmışımdır diye düşünüyorum. Bugün bir veda olarak değil de helalleşme ve bir hakkın teslimi için bir araya geldiğimiz güzel bir gece olarak anmak istiyorum. Resmî anlamda Alaplı'daki görevini bitirmiş bulunuyorum ama fahri anlamda bu görevim her zaman baki olacaktır. Beni geldiğimden bugüne kadar Alaplı halkı bağrına bastı. Huzurla buraya geldim, yine huzurla gidiyorum. Ben herkese hakkımı helal ediyorum, herkesten de helallik istiyorum."

Veda programına Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, kamu kurumlarının müdürleri ve idarecileri, siyasî parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Muhtarlar katıldı.

Programda Kaymakam Yılmaz'a plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaymakam Yılmaz , programın sonunda programa katılanlarla tek tek vedalaştı.

Editör: Yasin Ören