Büyük Birlik Partisi (BBP) Alaplı ilçe teşkilatının 9. Olağan genel kurulu yapıldı. Belediyemize ait Kültür salonun da yapılan kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kongrenin Divan Başkanlığını BBP Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu yaptı.

Kongreye Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, MHP Alaplı İlçe Başkan Vekili Meyin Mudanya ile partililer katıldı.

Kongreye tek aday olarak giren Mevcut İlçe Başkanı Koray Muhammet Karaca, kongrenin BBP’sinde çıtanın yükselmesi ve gelişimi için hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Bana bu görevi laik gören İl başkanım Nihat Şen başkana genel merkez yöneticilerime ve genel başkanım sayın Mustafa Destici beye şükranlarımı sunuyorum.Şehit liderimiz Muhsin başkanımızın bize emanet bıraktığı Büyük Birlik Partisini ,çocuklarının süt parasından keserek bu güne kadar yaşatan Partimize destek veren yöneticilik yapan aday olup katkı sağlıyan İl ,ilçe il başkanlığı yapan tüm dava arkadaşlarıma minnettarız..Bu bir bayrak yarışı dün bayrağı başka arkadaşlar sırtladı bugün bu görev bizde, partimizi en güzel yere taşımak için yönetimimizle ve siz dava arkadaşlarımla birlikte elimizden geleni yapacagız inşallah.sevdamız gül hilal, sevdamız Alaplı,sevdamız,Zonguldak. sevdamız Türkiye.

9.olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor saygılar sunuyorum.”dedi

Partinin faaliyet, denetim ve yönetim raporlarının okunmasının ardından yapılan seçimde Karaca tek aday olarak girdiği kongrede güven tazeledi.

Editör: Yasin Ören