Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz başkanlığında siyasi parti ilçe başkanları oda ve dernek başkanlarından oluşan kanaat önderlerinin katılımı ile Kaymakamlık toplantı salonunda Deprem Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda depremzedeler için en az bin koli su, gıda maddesi ile hijyen ve kişisel bakım seti toplanmasına karar verildi.

YOĞUN KATILIM OLDU.

Toplantıya Alaplı Kaymakamı Yılmaz’ın yanı sıra Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, MHP Alaplı İlçe Başkan Vekili Bayram Bozkurt, İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Recep Gündoğdu, Alaplı Müftüsü Aydın Bostacı, Yazı İşleri Müdürü Dursun Uzer, SYDV Müdürü Bülent Güner, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Esnaf Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, Ziraat Odası Başkan Vekili Oktay Türkyılmaz, Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Mandacı, Alaplı Kent Konseyi Başkanı Yasin Ören, BBP İlçe Başkanı İlhan Kartal, Saadet Partisi İlçe Başkanı Naci Çiv, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Murat Ayhan, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sezai Kayar, İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Eyüp Uludağ, Anneler Derneği Başkanı Duygu Ercan ve diğer yetkililer katıldı.

45 DEPREM BÖLGESİNEN ALAPLI’YA GELDİ.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Yılmaz; “Bildiğiniz gibi 11 ilimiz büyük bir  depremle karşılaştı ve bu depreme bizzat maruz kaldı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ne kadar çok birbirine bağlı olduğunun bir göstergesi olarak da  Alaplı’mızdan 23 tır yardım malzemesi gönderildi ve bu yardımlar gördüğümüz kadarıyla bir müddet daha devam edecek. İlçemize deprem bölgesinden 45 Aile ve Toplamda 176 Kişi geldi. Kaymakamlık, Belediye, Odalar, Siyasi Partiler , STK'lar, Sendikalar, Kızılay ve Muhtarlıklar olarak oradaki vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için bizler burada elbirliğiyle sizlerle birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Malzeme konusunda ise Alaplı üzerine düşeni çok iyi bir şekilde yaptı. Örnek oldu, çok sayıda gerekli malzemeler toplandı. Alaplı’dan gönderilen ayni yardımlar gıda, yakacak, iş makinası 23 tırın yanı sıra 5 kamyon ve 3 pikap malzemesi gönderildi.  Bununla da kalınmadı AFAD ve Valilik hesaplarımıza nakit yardımlar yapıldı. Alaplılı her ailenin hazırladığı bir gıda veya hijyen-kişisel bakım kolisini depremzede bir aileye ulaştırmak üzere Yardım Kampanyasına El Uzatmaya davet ediyoruz. En az bin koli su, gıda ve hijyen malzemesi için sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

YARDIMLAR İSTİŞARE EDİLDİ.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’de deprem bölgesine yaptıkları yardımlarla ilgili bilgi verdi.Toplantıda her kurum düşüncesini ifade ederken, sonrasında önümüzdeki günlerde afet bölgesine yapılacak yardımlar hakkında istişarelerde bulunuldu. Görüş ve önerilerin sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

YAPILACAK YARDIMLAR…

Pirinç/bulgur, Kuru Bakliyat, Makarna, Konserve, Bitkisel Ya, Salça, Hazır Çorba, Zeytin, Tahin Helva (40 gr), Kutu Meyve Suyu (0,2 It), Kuru Meyve, Seker, Tuz, Un, Cay

HIJYEN VE KISISEL BAKIM SETI

El Sabunu/Sıvı Sabun, Diş macunu / fırçası (4'lü)

Kolonya, Havlu Peçete, Tuvalet Kâğıdı, Islak Mendil (90'l), Çocuk Bezi, Deterjan, Bulaşık Deterjanı, Bulaşık Süngeri ve Temizlik Bezi

Editör: Yasin Ören