AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt ve Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan hafta sonu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mahalle ve köy başkanlarıyla bir araya geldi.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Vekil Bozkurt, göreve başladığımız günden itibaren ilk işlerinin Alaplı Devlet Hastanesi ve Gümeli’deki barajın olduğunu ifade etti.

14 Mayıs da halkımızın yoğun talepleri doğrultusunda milletvekili seçildiğini dile getiren Bozkurt; “Yeminimizi ettikten sonra inşallah bölgemize güzel hizmetler etmek için performansımızı zorlayacağız. Bu konuda muaffak olacağıma inancım tam. Kdz.Ereğli de ilçe başkanıyken güzel işlere imza attık. Şimdi ise tüm bölgemiz için güzel hizmetlere devam etmek istiyoruz. Görev süremiz bittiğinde ise geride iz bırakan işler yapmayı bizlere nasip etsin diyorum. 14 Mayıs seçimlerinde sandıkları patlatarak güzel sonuçlar aldık. İnşallah 28 Mayıs akşamı da Cumhurbaşkanımızı seçerek onu tekrardan balkon konuşmasında hem Alaplı da hem de Kdz.Ereğli de coşkuyla kutlayacağız. İnşallah Cumhurbaşkanımızın külliye de göreve tekrardan başlamasının arifesinde bizler de göreve başlayacağız. Önceliğimiz yarım kalan Alaplı Devlet Hastane inşaatı ve Gümeli baraj projesi olacak. Bizim bir yönümüz de inatçılığımızdır. Bunu hem Zonguldak hem de Ereğli bürokrasisi iyi bilir. Bunu inşallah Ankara da da hissettireceğiz. Teşkilatımızla beraber güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz.”dedi.

“İLK İŞİMİZ HASTANE OLACAK”

Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan ise; “14 Mayıs ta milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri malum olduğu üzere gerçekleştirildi. Hem ülkemiz anlamında hem de ilçemizde yüzde doksanın üzerinde seçimlere katılım oldu. Sandığı katkıda bulunan tüm halkımıza teşekkür ediyorum bu bir demokrasi bayramıdır. 28 Mayıs ta da yine demokrasi şöleninde tüm halkımızı davet ediyorum. 14 Mayıs’daki seçimlerde bizleri hem Alaplı da hem de ülkemizde birinci parti yapan vatandaşlarımıza, mahalle ve köy başkanlarımıza teşekkürlerimiz sunuyorum. Alaplı ilçemiz yüzde 62 gibi oy oranıyla Zonguldak birincisi olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ediyorum. İnşallah önümüzdeki 28 Mayıs ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yine rekor bir oyla tekrardan seçilmek için çalışmalarımız devam ediyor. En büyük sıkıntımız Alaplı Devlet Hastanesi’nin yarım kalan inşaatı ve Gümeli barajıdır. Bununla ilgili vekilimizle beraber sırt sırta verip halkımızın hizmetine sunacağız. İlk elimize alacağımız işimiz bu olacak bunun sözünü de biz buradan veriyoruz.”dedi.

Editör: Yasin Ören