Kdz. Ereğli TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğünde bugün meydana gelen maden kazası duyar duymaz olay yerine giden ilk İsimlerden biri olan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Madenci kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Göçükte maalesef 7 madencimiz kalmış, biri yaşamını yitirdi, 6 madencimizin de tedavileri hastanelerde sürüyor.” dedi.

TTK Kandilli (Armutçuk) Şubesinde bugün yaşanan göçük tüm ülkemizi endişelendirirken, göçüğün meydana geldiğini duyduğu anda aileler ile birlikte olay yerine giden Tekin, olayın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, “Maalesef bir madencimizi kaybettik. 6 madencimizin ise tedavileri sürüyor. Durumu ağır bir madencimiz var, diğerlerinin hayati tehlikesi yok. Göçükte bu madencilerimiz dışında kalan yok. Yaşamını yitiren madencimiz Ramazan Yıldırım’a Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

Maden kazasında Ramazan Yıldırım vefat ederken, kazadan yaralı kurtulan ve tedavileri süren isimler ise şu şekilde: Coşkun Atalay, Rıfat Öztürk, Ergün Üstün, Ersin Aydın, Talha Yılmaz ve Sercan Hasan.

Editör: Yasin Ören