Aslen Alaplı ilçesine bağlı Kasımlı Köyünden olan günümüzde  mesleğini  İstanbul’da sürdüren ÇAĞ Grup firmasının sahibi Makine Mühendisi Mehmet Çağlayan uzun süredir bu sektörde uluslar arası firmalarda stajyerlikten - servis mühendisliğine - satış müdürlüğünden nihai olarak kurmayı başaran ve aynı zamanda yurtiçi-yurtdışı üniversite tahsilini başarı ile yerine getiren ender isimlerden biri…

Çağlayan ile yaptığımız söyleşide: Endüstriyel basınçlı hava kompresörleri, Solar Enerji sistemleri, Tarım makinaları ve Mobilya  anlamındaki faaliyetleri ile ilgili bilgi vererek zirve hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Çağlayan,’’Hem okudum hem çalıştım. Meslek hayatımda her zaman profesyonel düşündüm. Her zaman kendi firmamın sahibi olmaya kararlıydım. Çağ Group ile bu hayalimi gerçekleştirdim.“ ifadelerini kullandı.

‘’ALAPLI BENİM DEĞERİM’’

Alaplı’nın kendisi açısından ayrı bir yere sahip olduğunu dile getiren Çağlayan, ‘’ Alaplı benim memleketimdir. Alaplı’ya imkanlarımız doğrultusunda her fırsatta gitmeye çalışıyoruz, maddi ve manevi desteğimizi esirgemiyoruz. Her gidişimizde bize huzur veren ilçemizi canı gönülden seviyoruz. ’dedi.

FİRMANIN FAALİYET ALANLARI…

Çağ Group her geçen gün büyümeye devam ettiğini kaydeden Çağlayan şunları söyledi:

Uzun süredir sektör faaliyetlerini sürdüren ve çok yönlü hizmetleriyle beklentilere cevap veren kurumsal bir organizasyondur. Modern, çağa ayak uyduran ve ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan Çağ Group, teknolojiyi yakından takip eden anlayışıyla her ihtiyaca uygun çözümlere imkân sağlar. Hizmet sunduğu her sektörde en iyi marka olma ideali ile hareket eden firmamız, sektör bazlı alt markalarıyla Türkiye’nin öncüleri arasında yer alma hedefi güder.

Müşteri memnuniyeti odaklı anlayışını ulusal ve uluslararası pazarlarda daha başarılı olma yaklaşımıyla bütünleştiren Çağ Group, gelişmiş lojistik ağı ve tedarik zincirindeki güçlü altyapısı sayesinde daima daha iyiyi hedefler. Sektör bazlı çalışmalarına dur durak bilmeden devam ederken ihtiyaçlara en iyi cevap veren ürünleriyle dikkat çeker.

Çağ Group olarak faaliyet gösterdiğimiz sektörleri aşağıdaki gibi sıralarken her alanda en iyiyi hedefleme yaklaşımımızı sektör bazlı yaklaşımlarımızla daha da güçlendiriyoruz. Bu çerçevede sektörün öncüleri arasında yer alabilmeyi oldukça önemsiyoruz.

Kompresör – Endüstriyel Basınçlı Hava Çözümleri

Kompresör sistemleri konusunda ihtiyaca cevap verecek farklı ürün gruplarıyla çözüm sunan Comspart, Çağ Group markası altına faaliyetlerini sürdürmektedir. Entegre ve tam anlamıyla güvenilir çözümler sunan kompresör hizmetlerimiz yüksek standartlarda sonuç elde etmeyi sağlar. En düşük enerji tüketimi ile en yüksek performansı yakalamanızı sağlayan Comspart ürünleri kullanım oranında optimum fırsatlar sağlar.

Ürün çeşitliliğini her geçen gün daha başarılı bir seviyeye taşıyoruz. İhtiyaç odaklı bir yaklaşımla da hareket eden Comspart ile güçlü servis ağı sayesinde satış sonrası fırsatlardan yararlanmanızı sağlıyoruz. Comspart kullanım konusundaki güçlü özelliklerini dayanıklı yapısıyla sürdürür. Böylelikle Comspart ürünleri endüstriyel basınçlı hava sektörünün bir numarası olmada iddialıdır. Farklı çalışma koşullarında dahi performanstan ödün vermeyen kompresör sistemlerini Comspart ayrıcalıklarıyla satın almak mümkün!

Maliyet avantajı, yerli üretim olması ve sektör ihtiyaçlarını yakından bilen bir yaklaşımla sizlere sunulması Comspart ürünlerini özel kılıyor. Çağ Group avantajlarını her anlamda hissettiren seçeneklerle kompresör ihtiyacına cevap vermek oldukça özel olacak!

Enerji Sistemleri

Enerji ihtiyacına yenilenebilir çözümlerle cevap verme hedefinde olan Çağ Group, Volener markasıyla enerji sektörünün güçlü bir ortağıdır. Sürdürülebilir enerji ihtiyacını karşılarken ekonomik ve çevresel fırsatları da değerlendirmeyi amaçlar. Bu doğrultuda amaç tamamen çevreci yaklaşımları benimseyen bir çözüme kapı aralamak olacaktır.

Su, rüzgâr ve güneş enerji santrallerinin kurulum ve işletilmesinde Volener öncü bir yaklaşım benimser. Üretimde sürdürülebilirliği hedeflerken enerji ihtiyacının yarattığı cari açığın kapatılmasına yönelik çözümleriyle kaliteye yönelmektedir. Türkiye'nin sürdürülebilir enerji kaynakları bakımından çok güçlü bir ülke olduğu gerçeğini maddi anlamda fırsata dönüştürüyoruz. Böylelikle enerjide dışa bağımlılığı azaltacak ve ekonomik kalkınmayı destekleyecek hamlelere imza atıyoruz.

Enerji üretim süreçlerini çevre ve insana saygı yaklaşımı içerisinde tamamlarken kurulan her tesiste uzun ömürlü bir organizasyon hedefliyoruz. Bu noktada kısa sürede ekonomik ömrünü tamamlayan işletmelerin kurulmasını doğru bulmuyoruz. Rekabetçi fiyatlar, hizmet standartlarını en iyi seviyede tutan yaklaşım ve satış sonrası destek... Tüm çözümlerimizle özel fırsatlar sunuyoruz.

Tarım Makineleri

Tarım ülkesi olan Türkiye’de tarımsal üretimin profesyonel bir seviyeye ulaşmasındaki en özel çözümlerden biri de tarım makineleridir. Profesyonel üretim yaklaşımlarıyla tasarlanan ve ihtiyaca cevap veren tarım makineleri konforlu üretime imkan tanıyor. Gelişmiş Ar-Ge çalışmaları neticesinde ortaya konan tarım makineleri ihtiyaç odaklılığı sağlarken üretimde verimliliği de destekliyor.

Çağ Group olarak Makintar markasıyla sadece Türk çiftçisinin değil dünyanın farklı noktalarında üretim yapan çiftçilerin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Üretimde verimliliği sağlarken profesyonel anlayışla hareket etmeye özen gösteriyoruz. Teknoloji odaklı yaklaşımların profesyonel çözümler doğuracağı yaklaşımıyla daima en iyiyi hedefliyoruz.

Tarımsal üretimde başarının ekonomik kalkınmayı da beraberinde getireceği düşüncesiyle üretim yapan Makintar, sektörün en özel çözümlerini sunmayı hedefler. Bu yönüyle ihtiyaç odaklı yaklaşımlara cevap veren Makintar, fiyat – performans odaklılığı önemser. Türkiye’nin bir tarım makinesi ihracatçısı olma yolunda ilerlediği düşüncesini destekliyoruz. Bu güçlü yapıya uygun özellikleriyle Makintar'ın sektörün en güçlü oluşumlarından biri olduğunu gösteriyoruz.

Mobilya

Çağ Mobilya markası ile mobilya sektörünün güçlü paydaşlarından bir tanesi olma idealini taşıyoruz. Çağ Group kalitesinin faaliyet gösterilen her sektörde açıkça yansıtılmasını hedefler. Bu kapsamda mobilya üretim ve satış sonrası destek ile ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımı benimserken tüketicilerin değişen taleplerini de önemsiyoruz. Bu noktada mobilya sektörünün güçlü yanlarını ön plana çıkarıyoruz. Hem de kaliteli üretim yaklaşımımızı yansıtıyoruz.

Türkiye’nin güçlü bir mobilya ihracatçısı olduğu gerçeğinden hareketle katma değer yaratacak ürünleri tasarlar. Tasarım sürecine ekstra hassasiyet gösterir. Çağ Mobilya; uzun ömürlü, tüketici ihtiyaçlarına cevap veren ve kalite odaklı sonuçlar ortaya çıkarır. Bu kapsamda her talebe uygun çözümler sunar. Kusursuzluk anlayışını yüksek standartlarda üretim yaklaşımıyla bütünleştiren Çağ Mobilya fark yaratacak anlayışla hareket eder.

Çağ Group Çözümleriyle Kaliteyi Hissettiriyor

Çağ Group, üretim ve satış sonrası destek çözümleriyle faaliyet gösterdiği bütün alanlarda kalite odaklılığı benimser. Üretimde kullanılan yüksek teknolojiyi ihtiyaçlara çözüm sunacak seçeneklere dönüştürür.”

HABER-RÖPORTAJ: YASİN ÖREN

Editör: Yasin Ören