31 Mart 2024 yerel seçimlerden Demokrat Sol Partisi’nden (DSP) Belediye Başkan Adayı iş insanı Erdal Bilgen, “Hür irademle Gümeli’ye hizmet etmek amacıyla yola çıktım” dedi.

Bilgin 1992 yılında kurulan Gümeli beldesinin yeterli hizmeti alamadığını ve yorulmuş siyasetin bedelini ödediğini savunarak, genç ve dinamik kadrolara göreve hazır olduğunu söyledi.

Gümeli’nin doğal zenginliklerden yararlanarak ve zarar vermeden belediye bütçesine katkıda bulunacağını anlatan Bilgen şunları söyledi:

Kamuoyundan Beleidye Başkan adaylığı için yoğun talebe kayıtsız kalmadım ve aday olduğumu ilan ettim. Bana gösterilen teveccühü boş çıkarmayacağım. Tüm seçmenlerin ve Gümeli halkının bize inanmasını bekliyorum. Projelerimiz arasında yayla turizmini batı karadenizin en cazibeli yaylası haline getireceğiz. Su kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Hakiki ve suni alabalık turizmi geliştireceğiz. Kırmızı benekli alabalığı koruma altına alınıp üretim yapacağız. Bakanlıklarla ortak projeler üreteceğiz. Belediyeler köprü görevi yapar. Başkanlığın her türlü yetkisini vatandaş menfaatine kullanacağız. Benim inancım var kazanacağıma inanmasam sorumluluğu üstlenmem. Sürekli merkezi hükümet ile irtibat haline olarak, sık sık Ankara’ya gideceğim muhtarlarımızla, beldedemizdeki dernek ve kanaat önderleri ile Gümeli’ye emek vermiş önderlerimizi el üzerine tutacağız. Gümeli halkının evladına sahip çıkacağına inanıyorum”dedi

Editör: Yasin Ören