Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Çatak Spor tesislerinde yapılacak suni çim öncesi gerçekleşen çalışmaları yerinde inceledi. Çatak’a 530 ton mıcır sözü veren Kaymakam Yılmaz, yöre halkının gösterdiği birlik ve beraberlikten ötürü kutladı.

Alaplı Çatak Köyü köyünde devlet millet işbirliği ile imece usulü yapılan çalışmaları beğenen Kaymakam Yılmaz, ilçede spora büyük ilginin olduğunu ifade etti.

Köyde çalışmalarla ilgili ilgi veren Çatak köyü Gençlerinden Erkan Şen emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Geçtiğimiz günlerde Toprak olan futbol sahasını yöre halkı ile biraraya gelerek, çim saha yapma kararı almıştık. Çatak gençliği olarak hedef yarım Milyon TL (500 Bin TL) sloganıyla yardım kampanyası başlattık. 10 gün gibi kısa bir sürede hedefe ulaşarak çalışmalar sahada hız verdi.

Başta Alaplı Kaykamamı Vedat Yılmaz, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, Özel İdare Müdürü Atilla Kuş ve personelleri, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Yalçın, Temel Uslu, Alaplı Köy Hizmetleri Şantiye Şefi Osman Avcı, Çatak Köyü Muhtarı Ramis Karakaya, azaları, Köyün önde gelen isimlerinden Şeref Coşkun ile birlikte Çatak gençlerinden Arif Çetin, Erkan Şen, Muhammet Alanko, Caner Öztürk, Hamza Özdemir ve diğer gençlerle birlikte bu çalışmalara yoğunlaştık.

Zemin etüdü yapılarak kotu alınan sahamız; 80x50 oyun alanı ölçülerinde, toplam 4 dönüm alan üzerinde, 30 projektör ile aydınlatılarak, 500 kişilik tribünüyle, çevresi tel örgüyle kapatılmak suretiyle son aşamaya gelmek üzere…

Sahamız; suni çim öncesi mıcır serilerek KURBAN BAYRAMINA hazır hale getirilmesi hedefleniyoruz. Ayrıca güvenlik ve sağlık birimleri ile adaletli futbol komitesi kurularak, Alaplı bölgesinde sporun gelişimde önemli katkılar sağlayacağız. Böylelikle geleceğimiz olan çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Editör: Yasin Ören