Alaplı İlçesi’nin önde gelen Orman Ürünleri firmalarından biri olan aynı zamanda İzmir, Antalya illerinde de şubeleri bulunan Necati Cengiz Sevim’in sahibi olduğu Sevim Orman Ürünleri makine ekipmanını sil baştan yenileyerek, ilk etapta 5 Milyon TL’lik, yıl sonuna kadar OSB’de açacağı yeni fabrikası ile birlikte yatırım tutarını 100 Milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor. 

BÖLGENİN EN KAPSAMLI MAKİNA EKİPMANI.

Yurtiçi ve yurt dışında bulunan müşterilerine en iyi hizmeti vermek amacıyla sürekli olarak kendisini yenilemeyi sürdüren, hizmet kalitesini artırmak için hız kesmeden çalışan Sevim Orman Ürünleri ailesi, hizmet kalitesini ve hızını artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yaptığı son yatırımla Sevim Orman Ürünlerinin Çamlıbel köyü sınırları içinde bulunan fabrikasında otomasyon sistemini imalatlarında ve diğer faaliyetlerinde kullanmak üzere yeni makineleri bölge’nin en kapsamlı makine  ekipmanlarından birine sahip olmuş oldu.

5 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI,  MÜŞTERİLERİ İÇİN DEVAMI GELECEK.

Sevim Orman Ürünlerinin 20 yıllık makinalarını yenileyen Cengiz Sevim, mevcut makinalarına 4 yeni teknolojik tomruk dilme ve ebatlandırma makinası 120’lik arabalı 3 çizmeli otomatik tomruk arabası, 2 adet  120’li markul, 12’lik lazerli otomatik kesim  makinası ekledi. Tüm bu alımların toplam yatırım maliyeti ise 5 milyon lirayı buldu. Önümüzdeki günlerde Sevim’in OSB’deki yatırımları devam edecek. Yılın son çeyreğine kadar tamamlanacak olan bu yatırımlarla birlikte firmanın yatırım tutarının 100 Milyon TL’yi bulması bekleniyor.

Editör: Yasin Ören