Alaplı Belediyespor’da stat girişimi sonuç verdi.

Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Alaplı Belediyespor sahasına kavuştu. Sarı-Mavi takım, sezonun ilk iç saha maçını kendi sahasında oynayacak.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, AK Parti ALAPLI İlçe Başkanı Altan Güngör, kulüp Asbaşkanı Erdal Akbaba ve Alaplı taraftar Grubunun girişimleri sonuç verdi.

Alaplı Belediyespor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan Alaplı İlçe Stadı’nda, soyunma odaları ve tribünde devam eden tadilat çalışmaları nedeniyle, 22 Ekim Pazar günü Eskişehir Yunusemrespor’la oynanacak ilk iç saha maçının Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı Stadı’na alındığı duyurulmuştu.

Alaplı Belediyespor taraftar grubu Mavi Şeytanlar’ın büyük tepkisine neden olan bu değişiklik üzerine, Alaplı’da bugün hareketli saatler yaşandı. Siyasiler başta olmak üzere Mavi Şeytanlar tribün lideri Ömer Yılmaz ve ekip arkadaşlarının girişimleri neticesinde karşılaşmanın Alaplı İlçe Stadı’na oynatılması kararlaştırıldı. Bu karar doğrultusunda, Alaplı İlçe Stadı’nda soyunma odaları ve tribünde devam eden tadilat çalışmaları maç gününe kadar yetiştirilecek.

Editör: Yasin Ören