Geçmişten günümüze hayatı her anlamda mücadeleyle geçmiş, her zaman milletin emrinde olan ve şimdi milletin vekili olmak için yola çıkan, son yerel seçimlerde AK Parti’den İl Genel Meclis Üyeliği Adaylığının ardından bugün siyasi yolculuğunu Milletvekili Aday Adayı olarak sürdüren, Alaplı’nın renkli İş İnsanlarından Halil Demirer, 30 yıllık iş yaşamını, her aşamada İnsanlara yardımcı olmak ve Alaplı’nın her köyünde her mahallesine hizmet vermek amacıyla sürdürüyor.

VATNDAŞLARDAN GELEN İSTEK VE TALEPLERE KAYITSIZ KALMADI.

Demirer, Gümeli beldesinin 60 km.’lik beton yol ile tanışmasında verdiği mücadele ve çalışma ile dikkat çeken bir isim olan Demirer, kendisine bağış talebinde bulunmak ve yardım için gelen dernekleri, sivil toplum örgütlerine her türlü maddi ve manevi desteği esirgemeyen, firmasını filosunda bulunan kepçe ve iş makinalarını ücretsiz muhtarların emrine veriyor. Vatandaşların Milletvekili Adayı olması için ortaya koyduğu istek ve telkinleri ile hizmet etme yolunda “bende varım” dedi…

HER ALANDA İZİ VE EMEĞİ VAR…

Bugünler beton santrali ve hafriyat sektöründe hizmet veren şirketin sahibi olarak görev yapan Demirer, 1977 yılında Alaplı’da dünyaya geldi.

Yöreye ve geniş kesimlerce çevresine çok katkıları olmuş kadirşinas bir isim olan Demirer, İlk, orta ve lise tahsilini Alaplı’da tamamladı ve ticaret hayatına atıldı.

Zonguldak şehrini tanıyan 7 ilçesinde izi ve emeği olan, bu şehirde doğan, bu şehrin sokaklarında kendini bulan atası ve ötesi bu şehrin hatırası olan, sivil toplum kuruluşlarında yıllardır kent kültürü ve kent bilinci için gayret içinde olan Demirer, kent ve insanların sosyal yaşamını daha kaliteli ve belirgin olması adına Vekil olarak gayret içinde olmak adına Milletvekili aday adaylığını ilan ettiğini açıkladı.

DEMİRER, “ZONGULDAK’IN SORUN VE TALEPLERİ ADINA GÜÇLÜ BİR SES OLACAĞIM.”

Demirer, “AK Parti Zonguldak’ta önemli hizmetler gerçekleştirdi. İktidarımın istikrar ve güven duyulan iktidar olduğu ve bu güven ve istikrar ortamının devam etmesi için bu göreve talip oldum. Ben 30 yılı aşkın bir süredir hiç aralıksız dernek ve sivil toplum yapıları içinde önce insan ve insanı yaşam adına gayret içinde çalışmalarıma devam ediyorum. Şehrimizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu gayretimi daha belirgin ve değerli kılmanın yolunu vekil olmakta gördüm. Vekil olarak sadece şehrimin değil tüm insanlarımızın hak ve hukuklarını savunmak, sokağını, yaşamını ve dünyasını pişmanlıklarla değil umutlarla sarmak için varım. Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir Türkiye’nin devamı için ve güçlü bir ses olmak adına yola çıktım.”

Editör: Yasin Ören