Kdz. Ereğli’de oto alım satım, kesici alet bileme ve hırdavat oto kuaför olarak üç farklı sektörde hizmet veren Tahiroğlu Grup Ortaklarından Enes Gül, “Bizi takip edin çünkü gelecek biziz” sloganıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz” dedi

20 YILDIR SEKTÖRÜN İÇİNDE…

20 yıldır çırak olarak başladığı mesleğinde babası Metin Gül ile birlikte büyümeye devam eden Enes Gül, güvenir esnafı olma yolunda taviz vermeden kaliteli işler ortaya koyarak, yaptığım işi severek büyük mücadele örneği ortaya koyuyor.

YÜZLERCE ARAÇ SATTI

Bugüne kadar yüzlerce kişiye araç satan büyük bir otomotiv sektörün sahibi olarak vatandaşları araç sahibi yapmamın mutluluğunu yaşayan Gül şunları söyledi:

“9 yaşından babamın yanında şerit bileme sektöründe çırak olarak iş hayatına atıldım. Çalışarak yoğruldum. Bir taraftan eğitim hayatımı sürdürdüm.

Babamın 1985 yılında kuruduğu firmamıza 2011 yılında genç girişimcilik örneği göstererek otomotiv sektörü ekledik. Tahiroğlu grup firmasını babam Metin Gül ile birlikte kurduk. Sektörümüzde araba alım satımın yanı sıra bileme makina alım satım, oto kuaför detaylı temizlik gibi üç farklı sektörde hizmet veren Tahiroğlu firmamızda 6 kişiye istihdam sağlıyoruz. Ekmeğimizin mücadelesini veriyoruz.

Şehir içi ve şehir dışında müşterilerimizin taleplerine göre çalışıyoruz. Allah ömür verdikçe yapmaya devam edeceğiz. Yaptığımız her çalışma emeğin bir mücadelenin ürünü. Ama pes etmeden işimizi çeşitlendiriyoruz.

PİYASA ŞİŞİK.HERKES KOMİSYONCU.

Özellikle otomotiv sektöründe şişik bir piyasa içindeyiz, mal teminin de zorlanıyoruz. Alım satım işini herkes yapıyor. Oto alım satım konusunda piyasa bir şekilde şişiyor. Berberinden, memuruna herkes komisyoncu oldu. Bu konuda devletimizden yeni mevzuat bekliyoruz. Araç bulmakta bu nedenle zorluk yaşıyoruz. Herşeye rağmen vatandaşların yinede taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.

ENES GÜL KİMDİR?

Aslen Alaplı’lı olan Enes Gül 29 yaşındadır. 20 yıllık iş hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Gül, Ereğli Galericiler Sitesi, Kışla Sanayi sitesinde oto alım satım, kesici alet bileme, hırdavat ve oto kuaför olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tahiroğlu Grubun ortaklarından olan Gül, evli ve bir çocuk babasıdır.

Editör: Yasin Ören