Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa çifte doğal gaz müjdesi.

Filyos beldesinde Karadeniz'de bulunan 710 milyar metreküplük doğal gazın rezervinin şebekeye verilmesi çalışmalarında karaya ulaşması tamamlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle devreye alındı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları müjdeledi; Filyos Deresi'ni bu limanla bütünleştirdik ve bugün de burasını artık ülkemizin en önemli bir Doğal gaz merkezi haline getirdik.
" Birinci müjdemizi açıklıyorum: Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğal gazı 1 yıl süreyle ücretsiz veriyoruz. Aylık 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su için doğal gazın bedeli 1 yıl boyunca faturalardan düşülecektir.
"Karadeniz Gazı'nın mutluluğunu 85 milyon olarak doya doya yaşayalım diye bir ay boyunca Türkiye'nin tamamındaki konutların doğalgaz tükemitiminden ücret almayacağız"
“ Yavuz gemimizin de filomuza katılmasının ardından yaptırdığımız üç boyutlu modellemelerle gaz miktarı 652 milyar metreküp olarak tescillendi. Çaycuma 1 kuyusunda da 58 milyar metreküp rezerv keşfi yapıldı. Karadeniz'de 710 milyar metreküpe ulaştı rezervimiz.
"Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki, '320 milyar doları Londra'dan getirdim diyor. Ne getirdin. Ne karşılığında getirdin. Senin şu anda sıfatın ne. Esrar, eroin, bunları mı Londra'nın oradaki tüccarlarına sattın? Ne yaptın da 320 milyar doları getiriyorsun”
"Tüm dar gelirli vatandaşlarımızın bütçesine ücretsiz doğalgaz kullanımının önemli bir katkı yapacağına inanıyorum”
"21 yılda ülkemizde kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısını Türkiye Yüzyılı ilke taçlandıracağız"
“ Ortada gaz maz yok diye dolanan o kifayetsiz muhterisleri üzüyoruz. Kaybedenler kulübünü üzeceğiz. Bunlara en büyük hayal kırıklığını sandıkta vuracağı tokatla 14 Mayıs'ta milletimizin tattıracağına inanıyorum”
"Madencilerimizle ilgili 1000 kişilik eleman alımı demiştik. Bunu 2 binle perçinliyoruz. 2 bin madenciyi de Allah'ın izniyle iş sahibi yapacağız”

Editör: Yasin Ören