Milliyetçi Hareket Partisi sıralamaya giren adaylarını parti binasında gerçekleştirdiği toplantıda basına tanıttı. Milliyetçi Hareket Partisi  sıralamaya giren adaylarını parti binasında gerçekleştirdiği toplantıda basına tanıttı. Milletvekili adayları listesinin başında Murat Kotra gelirken, ikinci sırada Bayram Bozkurt, üçüncü sırada Özlem Taşkın, dördüncü sırada Engin Sunat ve beşinci sırada Semih Aydın yer aldı.
İl Başkanı Mustafa Öztürk, listenin hayırlı olmasını temenni ederek adaylara başarılar diledi.

MHP birinci sıra milletvekili adayı Murat Kotra; "Sayın Genel Başkanımızın emri ve talimatlarıyla listemiz oldu. Sayın Genel Başkanımızla uzun yıllardır çalışıyorum. Bu dönem kendi ilimden dava arkadaşlarımla beraber yola çıkıp 2019 yılından beri yaptığımız çalışmaları 14 Mayıs'ta taçlandırmak istiyorum" dedi.

Bozkurt ise yaptığı konuşmada, insan odaklı, hizmet odaklı Zonguldak için asil, vekil el ele hep birlikte meclise gideceklerini belirterek, “Bu davanın bir neferi olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket

Partisi'nden 2. Sira Milletvekili Aday olarak karşınızdayım. İnsan odaklı ve hizmet odaklı Zonguldak için yola çıkmış bulunmaktayız.

Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün yılmaz sesi ve son kalesidir. Genel Başkanımız Türkmen bey Sayın Dr. Devlet Bahçeli' nin sürdürdüğü kutlu davanın bir neferiyim. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için, Türklügün bekast için Milliyetci Hareket Partisi vatanimiz teminati ve sigortasidir.

İnsan odakli ve hizmet odaklı Zonguldak için asil, vekil el ele hep birlikte meclise”ifadelerini kullandı.

Kotra ve Bozkurt’un açıklamasının ardından diğer adaylar da kendilerini tanıtarak seçimlerde herkese başarılar dilediler. MHP Milletvekili adaylarının tanıtım programına, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları il başkanı, Kamu Sen İl Temsilcisi ile partililer katıldı.

Editör: Yasin Ören