Alaplı İlçesi Depremin büyük yıkıma neden olduğu 11 şehrin yaralarını sarmak için 30 tır insani yardımın ardından Alaplı Kaykamamlığı, Alaplı Belediyesi, siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları da insanüstü çabaları aralıksız sürüyor.

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın çağrısı üzerine bugün 11.30’da Alaplı Kapalı Spor Salonunda buluşan Alaplı kanat önderleri devlet ve milletiyle el ele vererek yaraları sarmaya devam ediyor. Bu büyük seferberlikte sivil toplum kuruluşları (STK) Kaykamalık, belediye ve siyasi partiler omuz omuza veriyor.

Çalışmalar doğrultusunda ilçede bulunan dernekler, odalar, belediye ve siyasi partiler imkanlar ölçüsünde aldıkları gıda, temizlik maddesini içeren yardım kolilerini bugün teslim ettiler. Koliler tırlar aracılığı ile deprem bölgesine gönderilecek.

ALAPLI’DAN 35 TIR YARDIM Alaplı Kaykamamı Yılmaz, yardımların akın akın devam ettiğini belirterek, “Şu anda 700 koliye ulaştık. Yardımlar devam ediyor. Amacımız deprem bölgesine yaşanan gıda ve hijyen temizliği ile ilgili sorunu bir nebze oksun rahatlatmak. İlçemizdeki belediye olsun, siyasi partilerimiz olsun, oda ve dernek başkanlarımız olsun. Hepsi taşın altına elini koydu ve güzel bir birliktelik sergiledik. Bugüne kadar İlçemizden 35 insani yardımları taşıyan tırımızı deprem bölgesine gönderdik. Göndermeye de devam ediyoruz. Afet bölgesini ayağa kaldırmak için devletimiz milletimiz her türlü çalışmayı gerçekleştiriyor.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri yan yana dizilerek, kumanyaları birlikte taşındı.

Editör: Yasin Ören