2024'te yapılacak yerel seçimler için kulisler yavaş yavaş hareketlenmeye başladı ve 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler Alaplı İlçesinde gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor. AK Parti’de en fazla merak edilen konu ise, kamuoyu yoklamalarında yüzde 60’ın üzerinde seçmen desteği bulunduğu iddia edilen ve iki dönemdir CHP’den Alaplı Belediye Başkanlığı yapan Nuri Tekin’in karşısına AK Parti’den kimin aday çıkacağı sorusu büyük önem kazanıyor.

KULİSLER HAREKETLENDİ

Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlere doğru giderken, Şimdiden Alaplı’da AK Parti'nin belediye başkan adayının kim olacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden yaklaşık 9 ay sonra yapılması planlanan belediye başkanlığı seçimleri için adaylık düşünen isimler hazırlıkları şimdiden başladı. Kamuoyunda en çok "Alaplı’da AK Parti'nin belediye başkan adayının kim olacak?" sorusunun yanıtı merak edilirken, adaylık için ismi geçen Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana her kademesinde görev almış Ali Hocaoğlu, Adem Sevim, Yılmaz Can ve Ayhan Akman öne çıkan isimler olarak dikkat çekiyor.

Bu isimlerden en az yarısının AK Parti’de aday adayı müracaatı yapması bekleniyor.

İPİ KİM GÖĞÜSLEYECEK.

AK Parti’de merkezi yoklama ile belirlenen adaylık süreci ve seçim takvimi açısından sürecin başlamasına için bir yıldan az bir zaman kaldı.

AK Parti’de aday adaylığı yarışında ipi kim göğüsleyecek sorusu bu 7 isim üzerine kilitlenirken, bu isimlerin dışında sürpriz bir ismin de olabileceği iddia ediliyor.

Editör: Yasin Ören