2023 genel seçimleri yaklaşırken milletvekili aday adayı olmak isteyen vatandaşlar istifalarını vererek Parti binalarına akın etti. Zonguldak’ta en çok milletvekili aday adayı başvurusu yapılan Ak Parti İl Başkanlığı’nda hareketli günler yaşanıyor. Ak Parti, milletvekili aday adaylığı başvuruları için son tarihi 17 Mart olarak belirlemişti fakat ülke genelinde yoğunluk ve talep artınca son başvuru tarihi 25 Mart olarak güncellendi.
2023 genel seçim tarihinin kesinleşmesinin ardından Partiler, milletvekili aday adayları için başvuru sürecini başlatmıştı. Milletvekili aday adayı olmak isteyenler için 10 Mart’ta başlayan istifa sürecinin ardından istifa eden vatandaşlar soluğu Parti binalarında aldı. Son başvuru tarihine henüz 6 gün varken Ak Parti’de şu ana kadar 38 kişi aday adaylığını açıkladı.

2018 genel seçimlerinde Zonguldak’tan 49 kişi Ak Parti’den milletvekili adayı olmak için başvurmuştu.

İşte Ak Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayları:

1. Adem Ayvacık
2. Ahmet Çolakoğlu
3. Ahmet Hamdi Akçaalan
4. Ahmet Karayılmaz
5. Ali Rıza Kiremitçi
6. Cenk Çetinkaya
7. Cumhur Yılmaz
8. Dilek Kaya
9. Faruk Çaturoğlu
10. Fehim Dinç

11. Halil Demirer
12. Hamdi Uçar
13. İslam Günay
14. İsmail Ofluoğlu
15. Kahraman Mükellef
16. Mehmet Fatih Çakır
17. Mükerrem Ayçiçek
18. Nejdet Tıskaoğlu
19. Osman Sav
20. Ömer Yazıcıoğlu
21. Polat Türkmen
22. Saffet Bozkurt
23. Sezai Bükrü
24. Yusuf Öztürk

25. Zeki Tosun
26. Züleyha Yazıcı Arıman                                                                                                                                               27.Mehmet Celil Uzun                                                                                                                                                       28.Aytekin Celal Kazancı

29. Mustafa Demiray

Milletvekili aday adaylığı için 6 kişinin daha Ak Parti Genel Merkez üzerinden başvurduğu bilgisine ulaştık. Başvurular Ankara Genel Merkez üzerinden yapıldığı için 10 kişinin isim ve soy isim bilgisi şu an için bulunmamaktadır ancak öğrenildikten sonra ayrıca eklenecektir. Şu an için toplam aday adayı sayısı 32’ye ulaşmış durumda.

Editör: Yasin Ören