Aslen Alaplı İlçesi Osmanlı Köyünden olan İstanbul Tuzla’da banyo dolabı İmalatı yapan Kalay Ahşap 12 ülkeye ihracat yapıyor.

İstanbul Pendik’te faaliyet gösteren ve 40 kişinin istihdam edildiği firmanın sahibi Uğur Kalay,işyerinin babası İbrahim Kalay tarafından 1986 yılında kurulduğunu söyledi.

Başta Türkiye olmak üzere 12 farklı ülkeye banyo dolabı ihracat ettiklerini anlatan Kalay, Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda üretim çeşitliliğinin artırdıklarını ifade etti.

Firma olarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında banyo dolabı konusunda sektörün lider oyuncularından biri olduklarını ifade ederek, “Bu anlamda yurtiçinde ve dışında kaliteli ürünleri uygun fiyata sunuyoruz. İki firmamız var. Seramiksan Bölge Bayisiyiz aynı zamanda yaptığımız girişimleri sonucu yurt dışında da pazar payı giderek arttı. Bu kapsamda firma olarak ihracat yaptığımız ülke sayısı da ciddi anlamda yükselerek 12’ye ulaştı. Hedefimiz hem üretim kapasitemizi zaman içerisinde daha da artırmak hem de ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmaktır. Diğer yandan Alaplı’lı olmaktan gurur duyuyoruz. Baba ocağı ile bağımızı hiç koparmadık. Her zaman gidip- geliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Editör: Yasin Ören