TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA ALAPLI EVSAHİPLİĞİ YAPTI.
Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alaplı İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Genç Bilaller Ezan Okuma" Yarışmasında dereceye giren öğrencilere toplam 32 çeyrek altın ile çeşitli hediyeler verildi.
Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Merkezinde bugün gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin 20 farklı ilinde 120 misafir öğretmen öğrenci ve idarecinin katılımı ile düzenlenen Anadolu imam Hatip Liseleri ve imam Hatip Ortaokullar arası "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Türkiye Finali heyecanı yaşandı.

Gerçekleştirilen programa Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Yılmaz, Din Öğretimi Genel Müdürü Dair Başkanı İhsan  Erkul, Zonguldak İl Müftüsü Aşir Durgun, İl ve çevre ilçe Müftüleri, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, siyasi parti İlçe Başkanları, STK Başkan ve yöneticileri ile kalabalık davetli topluğu katıldı.

Öğrenciler tarafından okunan ezanlar ilgiyle dinlenirken, 5 kişilik jüri, tarafından değerlendirmeye tabi tutuldu. Diğer yandan Dereceye girenlere Lise ve ortaokul birincilerine 4 er çeyrek altın ve umre gezisi, ikincilere 3’er çeyrek altın, üçüncülere 2’şer çeyrek altın ile diğer dallarda toplamda 32 çeyrek altının yanı sıra çeşitli hediyeler dağıtıldı.

YARIŞMADA DEREYE GİREN ORTAOKUL ÖĞENCİLERİ

Muhammed Yahya Sertkaya Elâzığ Halit Hoca Okulu

İkinci Barış Alamur Ankara  Keçiören

Üçüncü Muammer Yüksel Kayseri Kocasinan

LİSE DERECELERİ

Birinci Süleyman Emre Ekşi İstanbul

İkinci M. Yiğit  Karaokur Kahramanmaraş

Üçüncü Burak Usta Kocaeli.  

Editör: Yasin Ören