Alaplı Belediyespor Kulübü bir açıklama yaparak, Alaplı Belediyespor – Akınspor maçında yaşanan tribün ve saha olayları sebebiyle üzgün olduğunu belirtti.

Kulüpten yazılan açıklamada, yaşanan olayların her iki kulübü de derinden üzdüğüne dikkat çekilerek şu görüşlere yer verdi:

“Ne yazık ki yaşanan bu olaylar sahada mücadele eden her iki takımın futbolcularının emek ve alın teri ile verdikleri mücadelenin önüne geçmiştir.

22 Ocak 2023 Pazar günü Alaplı Şehir Stadında oynanan Alaplı Belediyespor – Akınspor maçında yaşanan tribün ve saha olayları her iki kulübü de derinden üzmüş ve ne yazık ki yaşanan bu olaylar sahada mücadele eden her iki takımın futbolcularının emek ve alın teri ile verdikleri mücadelenin önüne geçmiştir.

İki kardeş ilçenin iki kardeş takımı arasında oynanan müsabakada yaşanılan bu tür olayları tasvip etmemiz mümkün değildir.

Maçlar 90 dakika olsa da dostluklar sonsuza kadar bâkidir.

Bundan sonra oynanacak olan müsabakalarda bu tür olumsuzlukların yaşanmamasını temenni ederek, rakibimiz Akınspor’a şampiyonluk yarışında başarılar dileriz.”

Editör: Yasin Ören