Depremin ardından Alaplı iş dünyasının yardım çalışmaları Alaplı Kaymakamlığı ve Belediyesinin koordinasyonunda sürüyor. İlçeye bağlı Bektaşlı Köyünde faaliyet gösteren SET-1 Enerji firması depremden etkilenen bölgelere kömür TIR’larına Alaplı Muhtarlar Derneği koordinasyonunda temin edilen odunlar ile takviye ederek, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı Jandarma Bölük Komutanı ve kabalalık bir heyet ile uğurladı.

KÖMÜRLER YOLA ÇIKTI

Türkiye’nin 10 ilini vuran 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından iş dünyasının yardım çalışmaları son hızla devam ediyor. Sahipliliğini İsmail ve Emrah Kılıçer ile Filiz Kılıçer Ören’in yaptığı Set-1 Enerji deprem bölgesine Alaplı Kaymakamlığı ile koordinasyon içinde öncelikli olarak yakacak kömür, odun, sobadan oluşan 5 TIR malzemeyi bugün Alaplı’dan deprem bölgesine sevk etti.

KAYMAKAM YILMAZ TEŞEKKÜR ETTİ.

Alaplı Kaymakamı Yılmaz tırları uğurlama esnasında yaptığı açıklamada, destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, soba ve yakacak yardımlarını artırmak amacıyla hayırsever işadamlarından destek istedi.

KILIÇER “DEPREMZDELERİMİZİN YANINDAYIZ.”

Alaplı Set-1 Enerji Sahibi İsmail Kılıçer’de depremde yaşamını yitirenlere başsağlığı dileyerek, “Firma olarak elimizden geleni yapacağız. Bugün 5 aracımızı Kaymakam Yılmaz ve diğer yetkililer ile birlikte deprem bölgesine gönderiyoruz. İmkanlarımız nispetinde yardımlarımız sürecek” ifadelerini kullandı.

Editör: Yasin Ören