Alaplı Belediyesi, ilçe merkezi ve mahallelerde bulunan Aile parklarında yenileme çalışmalarına başladı.

Şehrin en büyük yaşam alanlarından birisi olan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Aile Parklarında yenileme çalışması başlatan Alaplı Belediyesi, ihtiyacı olan yerlere yeni aile parkları kuruyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaptığı açıklamada, bir yanda yeni Aile Parkları kurarken bir yanda da mevcut parkları yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Tüm aile parklarını daha modern bir hale getireceklerini belirten Tekin, “Hemşerilerimize nefes aldıran ortak yaşam alanlarında modernizasyon çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Recep Turan parkından başladık. Diğer tüm parklarımızda günümüz koşullarına uygun yenileme çalışması yapacağız. İhtiyaç olan yerlere yeni çocuk parkları ve Aile Parkları kurmaya devam edeceğiz. Ayrıca İlçemizi kuşbaşı gören Teras Park’ta vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda bazı düzenlemeler yapıyoruz. Hedefimiz parklarıyla, sosyal alanlarıyla daha güzel bir Alaplı oluşturmak. Bu doğrultuda çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz.” dedi.

Editör: Yasin Ören