Alaplı Belediyespor’un Bal ligine çıkması ve tüm kasıtlı imkanlara karşın Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Belediyespor yönetimin güçlü, omurgalı ve kararlı duruşu, meydanı boş bulan Gazeteci Mehmet Öztürk beyi rahatsız etmiş olacak ki, köşe yazılarında sürekli saldırgan bir üslupla, meselere beni de dahil ederek, Alaplı Belediyespor üzerinden itibar suikastine devam ediyor.

Beraber kurduğumuz gazeteciler derneğini de, başkanı olduğum kent konseyini de diline dolayıp duruyor. Alaplı Belediyespor siyaset yeri değil. Beni, ailemi bu işlerin içine sokup, bir hafta köşe yazısında beni kastederek “Kendisi meclis üyesi olacak.”Bunu ben yalanlayınca ve tutmayınca öbür hafta “Yok eşi meclis üyesi olacak” türü yazılar yazarak her hafta tükürdüğü yazılara bir yenisini ekliyor…

Algı yapmaya çalışıyor.

Şunu bilsin ki, öyle bir pazarlık içinde değilim olmam da…

Kimseyi kimseyle karşı karşıya getirmeye Hakkı yok…

Öztürk’e bakınca… Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Başkan Yardımcısı Fikret Aydın’a karşı girdiği kompleksten başka bir şey görmüyorum maalesef. Kendisini iyi tanırım fırsat buldukça gölgesiyle de kavga eden bir yapıya sahiptir.

“Biz mesele Alaplı, spor, kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik için de, Alaplı Belediyespor 3.lige nasıl çıkar?!” diyoruz… O ise, “Benim kılıcım, silahım nerede?! Süper amatör küme bu Alaplı’ya çok bile edalarıyla, hiç anlamadığı konularda yazdığı yazılarına her hafta bir yenisini eklemekten bıkmıyor.

Nitekim, çokta yıldızımızın barıştığını söyleyemem..

Alaplı Belediyespor üzerinden siyasetin alasını yapmış.

Sormak lazım, Sen hayatında futbol maçı izledin mi Alaplı’da? diye

Kendisinin hayalleri dünya gazetecisi olmak, gerçekler ise maalesef çakma işler…

Bizim, dün yazdığı yazı üzerine tükürdüğünü yalamayı alışkanlık haline getirenlerden alacağımız hiç bir politika, pazarlık yada gazetecilik dersi yoktur.

Biz birlik ve beraberlik içinde siyaset gözetmeksizin herkesin bir çatı altında olduğu sporun siyasete alet edilmediği sadece başarının konuşulacağı bir atmosfer ortamında Alaplı Belediyespor için gecesini gündüzüne katan toplumsal meselelerde gözünüzü kapamayanaların oluşturduğu samimi bir oluşum kendisini neden rahatsız eder anlamadım?

Belki sonuca bir faydası olur diye yazıyorum.

Keşke “ben yazar geçerim” demek başarı için yeterli bir meziyet olsaydı…

Hüsranla biten sonunu çok gördük bu bölgede. Bilge olmaya gerek yok. Bunu da hep beraber izleyip görelim..

Bizim, İçeride kaplan, dışarıda süt dökmüş kedi olanlardan ve şürekasından alacağımız pazarlık dersi yoktur.

YASİN ÖREN

15 EYLÜL 2023

Editör: Yasin Ören