Alaplı Kültür ve Sanat Derneğinin organizasyonda gerçekleştirilen minik eller resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Açılış kurdelesi Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Muammer Uysal, Önceki Dönem Başkan Nermin Karakaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kalender, Filiz Ören, Aydın Yılmaz ve Gözde Yılmaz tarafından gerçekleştirildi.
Ressam Gözde Yılmaz’ın öğrencileri tarafından yapılan yağlı boya ve akrali karma resim sergisi Alaplı Sahil Park Çay Bahçesinde ilgiyle takip edildi.
Alaplı Kültür ve Sanat Derneği Etkinlik Merkezi bünyesinde geçen yıl Ekim ayından bu yana 4 yaştan yetişkinlere kadar 40 kursiyerin Resim Öğretmeni Gözde Yılmaz öncülüğünde yaptığı Serginin açılış konuşmasını dernek başkan Uysal yaptı.
Uysal, sergide 4 yaştan yetişkine kadar kursiyerin yaptığı eserlerin sergisin büyük bir emeğin ürünü olduğunu ifade ederek, “Kursiyerlerimizi kutluyorum. Ortaya gerçekten çok güzel eserler çıktı. Sergimiz büyük ilgi gördü. Minik ellerimizin yaptığı sergimize katılımlarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.
Davetliler tarafından öğrencilerin eserleri gezildi ve davete gelenlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Kültür sanat Derneği geçtiğimiz aylarda Buse Avlar yönetiminde müzik şöleni gerçekleştirmişti.

Editör: Yasin Ören