Alaplı İlçesi Fındıklı Köyünden ekmeği, aşı için 11 yaşında İstanbul ‘a giden binlerce, on binlerce Alaplı’lı ailenin içinde büyümüş isimlerden sadece bir tanesi, Rıza Çağlayan.

KENDİ MARKASI İLE BÜYÜYOR.

Bugünlerde İstanbul Çağlayan’da kendine ait işyeri ve atölyesinde yaptığı perforje, tasarım,ahşabı doğal ürünleri ile yurt içi ve yurt dışına üretim yapan Alcesi Perforje bugün Türkiye’de kendi markasıyla çalışmalarına emin adımlarla ilerliyor.

EL İŞÇİLİĞİNE PAHA BİÇİLEMEZ.

Perforje ustalığına 1989 yılında İstanbul Çağlayan’da çırak olarak başlayan Çağlayan, bugünlerde firmasını bir marka şirket haline getirmeyi başardı.Metal ve ahşabı sanat ile buluşturan Çağlayan el işine paha biçilemeyeceğini ifade etti.

GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIYOR.

Türkiye’nin çok önemli aileleri başta olmak üzere bir çok ünlü ve tanınan ailelere, sporculara, sanatçılara yaptığını doğal ürünler satan Çağlayan, daha büyük hedeflere ulaşmak gecesini gündüzüne katıyor.

Kendi beğenmediği ürünleri müşteriye kesinlikle satmadığını kaydeden Çağlayan şunları söyledi:

“Mesleğe 1989 şuanda bulunduğum bölgede çırak olarak perforje işine başladım. Allah bize nasip etti, bu merdivenleri tek tek tırmandık ve kendi şirketimiz olan Alcesi’yi 2004 yılında kurduk. Bugünlerde metali sanatla buluşturarak markamızı yurt içi ve yurt dışında büyütmeye devam ediyoruz.

RIZA ÇAĞLAYAN KİMDİR?

1976 yılında Kdz. Ereğli’de dünyaya gelen Çağlayan, aslen Alaplı’nın Fındıklı köyünden. 11 yaşında İstanbul’da çırak olarak başladığı meslekte 35 yılı geride bıraktı. Bugünlerde İstanbul Çağlayan’da 10 kişinin çalıştığı Alcesi firmasında faaliyetlerine devam ediyor. Çağlayan evli ve 3 çocuk babası.

Editör: Yasin Ören