Alaplı İlçesi’nde 59 yaşındaki emekli vatandaş Ahmet Yapar, kış aylarında kimsenin yaşamadığı Ortacı Köyündeki evine gitmek üzere 2 gün önce özel aracı ile şehir merkezinde ayrıldı. Köydeki evinin garajına aracını park ettiğini belirlenen Yapar’dan o günden bu yana haber alınamıyor.

Aynı zamanda Alaplı İlçesinde de evi bulunan Yapar, eşiyle birlikte yaşadığı eve geçen Salı akşamı dönmeyince aile durumu polis ekiplerine bildirdi. Kendisinden 2 gündür haber alınamayan Yapar’ın yakın arkadaşı Aşağıdoğancılar Muhtarı Rahmi Yapar, kaybolduğu gün Ahmet Yapar ile şehir merkezinde bir süre sohbet ettiklerini ve köye gideceğini kendisine söylediğini ifade etti. İki oğluda Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde Polis memuru ve Özel Harekatçılık yapan Ahmet Yapar’ın kendi halinde kimseye zararı olmayan biri olduğunu anlatan Muhtar Yapar, kimseden şüphelenmediklerini söyledi.

Kayıp Yapar’ın geçen Salı günü öğlen Alaplı şehir merkezindeki evinden çarşıya indiği ardından aracıyla Ortacı köyündeki evine gittiği belirlendi. Köydeki evinin önüne aracını park eden Yapar kayıplara karıştı. Evin içinde etrafında ve tarlasında jandarma ekipleri tarafından aranan ve bulunamayan Yapar her yerde aranıyor.

Editör: Yasin Ören