Kdz. Ereğli’de üretilen ve 90’dan fazla ülkeye ihraç edilen Güçbir jeneratör ürünleri, özellikle Avrupa’dan gelen talepleri karşılamakta zorlanıyor.

ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRDI

Güçbir Jeneratör Sahibi Osman Karakaya, Savaş ile gündemde olan Ukranya ülkesinden yoğun talep aldıklarını belirterek, “Bayilerimizin kapısını çalan firmalar ve müşteriler sebebiyle Kdz. Ereğli’de bulunan fabrikamızda ürettiğimiz jeneratör stoklarımız tükenme noktasına geldi. Üretim kapasitemizi artırdık. Jeneratörü yalnızca elektrik kesintilerinin olduğu durumlarda değil sürekli kullanım durumundan da söz edebiliriz. Ev, iş yeri, hastaneler ve fabrikalar da yaygın olarak kullanılmak üzere İstanbul satış merkezimiz her türlü talebi karşılamaya çalışıyor. Özellikle elektrik şebekesinin bulunmadığı bölgelerde ya da şebekeye oldukça uzakta kalan alanlarda jeneratörler doğrudan elektrik üretici olarak kesintisiz kullanılabiliyor. Özellikle Avrupa’da bu kış beklenen enerji krizi sebebiyle insanları jeneratör firmalarına yönelterek satışları yüzde 100 artırdı.” dedi.

TALEPLERİ KARŞILAMAKTA ZORLANIYORUZ.

Vatandaşların taleplerini karşılamakta zorlandığını anlatan Karakaya, “Yaşanan bu kriz sebebiyle jeneratör isteği için arayanların telefonlarına, bayilere gelen müşterilerin taleplerine yetişmekte zorluk çekiyoruz. 1 Kw’dan 20 Kw’ya, ayrıca bin Kw’dan 2 Bin Kw’ya kadar olan ürünlerde bir yoğunluk var. Çağrı merkezlerimizi arayanların sayısı yüzde 100, web sitemizi ziyaret edenlerin sayısı yüzde 500 arttı. Enerji krizine çözüm arayan Avrupa jeneratör satın almak için firmamıza yöneldi.” İfadelerini kullandı.

Editör: Yasin Ören