Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'ın İskenderun ilçesinde evinde depremde yaşamını yitiren gazeteci Metin Mudanya'nın oğlu Sergen Mudanya’nın (27) adı Sahil Park’ta yaşatılacak.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin başkanlığında yapılan Eylül ayı olağan Meclis toplantısında görüşülen, ‘İlçemiz Sahil Park’ta dolgu alanında yer alan çocuk parkına deprem şehidi Sergen Mudanya’nın isminin verilmesi görüşülmesi ’maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerin Türkiye'yi yasa boğduğunu belirterek, “6 Şubat sabahı Ülkemizi sarsan depremlerde birçok vatandaşımızı kaybettik. Bu kayıplarımız arasında İlçemizde yaşayan her kesimin çok sevdiği çok değerli genç kardeşimiz Sergen Mudanya hayatını kaybetti. Hepimizi çok üzdü. Çocukluğundan bu yana tanıdığımız sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Alaplı Belediyesi olarak deprem şehidimiz Sergen Mudanya’nın adını yaşatmak için ailesi ile birlikte yaşadığı Taşbaşı Mahallesinin hemen arkasındaki Sahil Parkta büyük çocuk parkına onun adını vermeye düşündük. Ailesinin de görüşünü alarak Meclis toplantısında oy birliği ile karara bağladık. Sergen Mudanya kardeşimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Genç kardeşimiz başta olmak üzere tüm deprem şehitlerimizi, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz; mekânları cennet olsun. Rabbim, milletimize ve insanlığa bir daha böyle acılar, doğal afetler yaşatmasın.” dedi.

Meclis toplantısını takip eden Sergen Mudanya’nın babası gazeteci Metin Mudanya ve ailesi Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti.

Editör: Yasin Ören