Şehit Recep Turan Ortaokulu tarafından organize edilen ve 11 okuldan 63 öğrencinin katıldığı Süper Beyinler Bilgi Yarışması büyük ilgi gördü.

Alaplı Kapalı Spor Salonunda organize edilen yarışmaya Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Alaplı Kent Konseyi Başkanı Yasin Ören ile öğrenci velileri katıldı.

BAŞARI İLE TEMSİL EDİYOR.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Şehit Recep Turan Ortaokulu Müdürü Atalay Karakırık güzel bir etkinliğe imza attıklarını belirterek, “Eğitimde Matematik Seferberliği kapsamında bu yıl ilçemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz Süper Beyinler Bilgi Yarışmasında gözümüzde hepiniz bu yarışmanın  galibi ve kazananısınız. 3 Mayıs 2023 günü 1. Etabını okulumuzda gerçekleştirdiğimiz yarışmanın final etabını bugün burada gerçekleştiriyoruz. Okulumuz ulusal ve uluslararası bir çok yarışmaya katılmakta, ilçemizi özellikle matematik, akıl ve zeka oyunları alanlarında başarıyla temsil etmektedir. Okumuz bu tecrübesinden yola çıkarak ilçemizdeki diğer eğitim kurumları arasında işbirliği sağlamak, matematiği öğrencilerinize sevdirmek, öğrencilerimize farklı bakış açılarını bir araya getirerek kullanabilme becerileri kazandırmak maksadıyla bu yarışmayı düzenledik.”dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ.

Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ise konuşmasında; “Bu tarz etkinlikler ve bilgi yarışmaları öğrencilerin liselere geçiş sınavı olan LGS’ye hazırlanmalarında daha etkin bir rol oynamaktadır. Öğrencilerin matematiğe olan korkularını yendiklerini ve matematiği daha zevkli hale getirmektedir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen ilçe kaymakamımıza, il müdürümüze, idarecilere, öğretmenlere ve okul müdürümüze çok teşekkür ederim.”dedi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU.

Konuşmaların ardından Süper Beyinler Bilgi Yarışması'na 11 okuldan 63 öğrenci katılım sağlaması ile birlikte okul öğrencileri jüri tarafından hazırlanan sorulara yanıt vermeye çalıştı

6. ve 7.sınıflardan yedişer okulun katıldığı Bilgi Yarışması etabı sonuçları ise şöyle:

 6. sınıflarda Şehit Recep Turan Ortaokulu ilçe 1.si olurken Merkez Ortaokulu ilçe 2.si ve TOKİ Okçular Ortaokulu ilçe 3.sü oldu. 7. sınıflarda ilçe 1.si Şehit Recep Turan Ortaokulu olurken Atatürk Ortaokulu ilçe 2.si ve TOKİ Okçular Ortaokulu ilçe 3.sü oldu.

Editör: Yasin Ören