Alaplı ilçesinde İlk, orta ve lise öğrenim hayatı geçen ve Erdemir’den Emekli Ramazan Gülenç’in kızı olan Edebiyatçı Elif Gülenç İçöz’ün “Hazine” isimli romanının ardından ikinci roman kitabı “Emanet” yayımlanarak, raflardaki yerini aldı. 
Ünlü Matematikçi Levent İçöz ile evli olan ve yaşamını Ankara ile Bodrum’da sürdüren Yazar İçöz’ün  son kitabı Hazine; Sezen, Selçuk,Ayşen,Nurcan ve Sefa Usta’nın aşk,sevgi,umutsuzluk,vefa,emek,kendini bulma yolundaki hikayelerinin sürükleyici bir dille anlatıyor. 
KİTAP TAM NOT ALDI. 
İlk kitabı “Hazine’nin devamı niteliğinde olan kitapta Yazar İçöz, Hazine’nin kahramanlarının yanında Meryem,Erdem,Nalbur Yusuf,Mehmet,Yeter ve Rıza’nın da katıldığı bir yolculuğa dönüşmesi sade, akıcı ve güzel bir dille kaleme alarak, eleştirmenlerden tam not aldı. 
Bons Yayınevi tarafından satışa sunulan kitapların Türk edebiyatının önemli akım romanları arasında yer alması beklenirken, Emanet’in ardından Hazine’nin okuyuculara güzel esintiler hissettirerek derin bir serüven sunması dikkat çekiyor. 
ELİF GÜLENÇ İÇÖZ’ÜN BİYOGRAFİSİ
1980 yılında Kdz.Ereğli ilçesinde dünyaya gelen İçöz ilk, orta ve lise öğrenimini Alaplı’da tamamladı. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.
2001-2005 Zonguldak Alaplı Aşağıdağ Köyü İlköğretim Okulu, Merkez  İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak; 2005-2008 Ankara Beypazarı Kız Teknik Lisesi, Ankara Beypazarı Anadolu Öğretmen Lisesi,2008-2014 Ankara Sincan Anadolu Lisesi, 2014-2022 tarihleri arasında  Ankara Yapracık Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştı.
2020 yılında ilk romanı Hazine yayımlandı. Büyük beğeni toplayan bu  romanının ardından 2022’de Emanet adlı roman yayınlandı.
Yazarın, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik paragraf ve Türkçe sorularından oluşan kitapları da vardır.
İçöz evli ve bir çocuk annesidir.
Kitabı satın almak için link: https://ty.gl/pu2c1j42p7

Editör: Yasin Ören