Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Daire Başkan Vekili Yüksek Mühendis Tuğgeneral Mustafa Üstün, 2023 yılı YAŞ kararları kapsamında normal bekleme süresini tamamlayarak emekli oldu.

MUSTAFA ÜSTÜN KİMDİR?

Y.Müh.Tuğg.Mustafa ÜSTÜN, Yıldız Teknik Üniversitesinden Makine Müh. ünvanıyla 1988 yılında mezun olmuş, 1988-1989 döneminde Yedek Subay olarak Kara Harp Okulunda görev yapmış ve 1991 yılında Türk Silahlı Kuvvetlere katılmış, 2019 yılında Tuğgeneralliğe terfi etmiştir.

Yüksek Lisansını Havacılık Mühendisliği üzerine Fransa’da yapan Mustafa Paşa; görev süresi boyunca Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Harp Okulu ve Milli Savunma Bakanlığında birçok kritik görevde çalışmıştır.

Günümüzde harekatlarda, tatbikatlarda ve doğal afetlerde aktif olarak kullanılan ÜSTÜN Seyyar Sahra Ekmek Fırınına da ismi verilen Tuğg.Mustafa ÜSTÜN son olarak Savunma Sanayinin Güvenliğinden ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Modernizasyonundan sorumlu olan Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler genel Müdürlüğü yönetiminde görev yapmıştır. Süreçte MKEK Yönetim Kurulu Üyeliği ve TÜBİTAK BİLGEM Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

Memleketimize olan desteğini de hiçbir zaman esergemeyen değerli Komutanımıza yapmış olduğu başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir emeklilik hayatı dileriz.

Editör: Yasin Ören