Yat ve tekne üretimi konusunda bir marka haline gelen Alaplı’lı İşadamı Nurettin Yener’in sahibi olduğu Yener Deniz Tekneleri işyerinde çalışan bayanlar, zorlu iş şartlarına rağmen en az erkekler kadar yat ustalığı konusunda başarı gösteriyor.

BAYAN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR…

Yener tekne imalatı bünyesinde çalışan bayan sayısının her geçen gün artığını belirterek, Kadının isteyip de yapamayacağı bir işin olmadığını söyledi.

Dünyanın ve ülkemizin her noktasında tekne imalatı yapan ve İstanbul Tuzla Nuh Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren firmanın sahibi Yener, stajer olarak aldıkları elemanların ileride büyük usta olacağına inandığını kaydetti.

BAYANLAR BU ALANDA ÇOK BAŞARILI

Bayan istihdamına büyük önem verdiklerini de anlatan Yener, “Ülkemizin nüfusunun yarısını erkekler, yarısını da bayanlar oluşturuyor. Maalesef bu eşit dengeyi biz işletmelerimizde göremiyoruz. Biz tecrübelerimizle görüyoruz ki bayanlar bu alanda daha başarılı. Bayan çalışanlarımız işletmenin her alanında katkı sağlıyor. Onlar öne çıktıkça, daha fazla bayan istihdamı da artmaya başlamaktadır. İşletmemiz melek açısından erkeklerin daha fazla çalıştığı bir işletme, geldiğimiz noktada kadınların artı özelliklerinin de etkisini görerek, kadın stajyerlerimize ve çalışanlarımıza yer veriyoruz. Bizdeki çalışmalarda tüm arkadaşlara örnek olsun” ifadelerini kullandı.

Editör: Yasin Ören