Alaplı Orman İşletme Şefliğinin kadrosunun 50 yıl aradan sonra Müdürlük olarak tahsis edilmesinin ardından 1 Temmuz itibarıyla resmen faaliyetlere başlayacağı bildirildi. Kuruma yeni müdür atanıncaya kadar müdürlük görevine Ereğli Orman İşletme Müdürü Ayhan Yalçın vekâlet edecek.

Geçen yıl Orman Genel Müdürlüğü Baş müfettişlerinin 50 yılı aşkın bir süredir şeflik olarak faaliyet gösteren kuruma müdürlük “olur” yazısını vermesinin ardından Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kadro tahsisinin yapılması büyük memnunluk yarattı.

Kdz. Ereğli Orman İşletmesine bağlı Alaplı Orman İşletmesi Şefliğinde yıllık 120 bin metreküp dikili orman envanteri olması ile 5 şeflik bulunması sebebiyle ilçeye müdürlük kadrosunun tahsis edilmesi amacıyla Orman Genel Müdürlüğü Başmüfettişlerinin geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli ve Alaplı’da gerekli incelemeleri yaptıkları aynı şekilde Çaycuma ilçesinde gerekli prosedürleri tamamladıkları Alaplı ile Çaycuma’ya müdürlük kurulması süreci resmen 1 Temmuz itibarıyla tamamlanmış olacak.

Alaplı’da 1 Temmuz itibarıyla resmî işlemleri için Kdz. Ereğli’ye gitmek durumda kalan vatandaşlar bu taleplerini Alaplı’da çözebilecekler. İlçede ayrıca müdürlük bünyesinde 40 civarında artı personel tahsisi yapılacak.

Editör: Yasin Ören